Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Študentské organizácie a spolky

  • GLOBSEC: Nezávislá mimovládna organizácia aktívna v oblasti domácej a medzinárodnej politiky a bezpečnosti. Usiluje o aktívnu a konštruktívnu angažovanosť Slovenskej republiky v medzinárodných vzťahoch.

  • EUROATLANTICKÉ CENTRUM: Nezávislá mimovládna organizácia študentov a mladých akademikov s cieľom zvyšovať verejnú informovanosť o medzinárodných vzťahoch a bezpečnosti.

            

  • CENTRUM NÁRODOV SLOVENSKO: Je nezávislá nezisková mimovládna organizácia podporujúca šírenie myšlienok Charty OSN, ako aj aktívnej pomoci pri napĺňaní jej hlavných cieľov a zásad v SR.

 

  • EFPOLIT: Asociácia frankofónnych študentov s cieľom šíriť povedomie o francúzskom jazyku, kultúre, politike a postavení Francúzska na medzinárodnej scéne.

  • ŠTUDENTSKÁ RADA FPVaMV UMB: Združenie študentov, ktoré prerokováva a rieši základné problémy a úlohy vo všetkých oblastiach študentského života, zastupuje študentov pri rokovaniach s vedením fakulty, reprezentuje študentov na relevantných fórach doma a v zahraničí.

  • SIGMA PHI KAPPA UMB:  Sigma Phi Kappa vzniklo ako reakcia na potrebu študentského spolku, ktorého základným cieľom by bola socializácia študentov pomocou ich spoločných aktivít a spolupráce medzi nimi. Prvotná myšlienka na jeho vznik však uzrela svetlo sveta už ďaleko predtým ako bolo v novembri 2006 oficiálne založené. Jeho základným kameňom sa stalo kamarátstvo, dôvera a charakter zakladajúcich, ako aj novoprijatých členov. Dlhodobé kamarátske vzťahy sa tak pretavili do organizovanej formy, do ktorej už dlhú dobu smerovali. Ideami bratstva sú rovnosť a spolupatričnosť jeho členov ako aj všetkých študentov.