Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Migračné informačné centrum: Otvorené kurzy slovenského jazyka

Dátum: 14.11.2022
Počet videní: 61
Migračné informačné centrum: Otvorené kurzy slovenského jazyka

Registrácia je otvorená do 18. novembra 2022

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) v rámci aktivít Migračného informačného centra (MIC) na podporu pracovnej mobility a integrácie migrantov v rámci Plánu obnovy a odolnosti SR financovaného Európskou úniou – NextGenerationEU,  organizuje OTVORENÉ KURZY SLOVENSKÉHO JAZYKA pre občanov z krajín EÚ / EHP a krajín mimo EÚ, ktorí majú na Slovensku prechodný, trvalý, alebo tolerovaný pobyt.

OTVORENÉ KURZY SLOVENSKÉHO JAZYKA sú okrem iného určené vysokokvalifikovaným cudzincom (s vysokoškolským vzdelaním), ako i zahraničným študentom s platným pobytom na území SR študujúcich na vysokej škole v SR a ich rodinných príslušníkov.

Cieľom kurzov je zlepšenie základných komunikačných znalostí v slovenskom jazyku v reálnych životných situáciách a každodennej komunikácii, ktoré sú prepojené so sociokultúrnou orientáciou o živote na Slovensku. Dané kurzy sú bezplatné a bez vstupných testov, momentálne prebiehajú iba v online podobe. Počet účastníkov je limitovaný.

Registrácia je otvorená do 18. novembra 2022 prostredníctvom tohto formulára: https://www.mic.iom.sk/sk/kurzy/.