Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Stáž na Zastúpení Bratislavského kraja pri EÚ v Bruseli

Počet videní: 88
Stáž na Zastúpení Bratislavského kraja pri EÚ v Bruseli

Zahraničná stáž v Bruseli

Absolvujte stáž na Zastúpení Bratislavského samosprávneho kraja pri EÚ v Bruseli v prvej polovici roka 2023 a získajte tak jedinečnú pracovnú skúsenosť v slovenskej inštitúcii pôsobiacej v zahraničí. Staňte sa na pár mesiacov členom tímu Bratislavského kraja a naučte sa, ako funguje verejná správa, aký je význam regionálnej politiky v rámci EÚ a aké sú aktivity kraja v Bruseli.

Začiatok stáže: január 2023 (prípadne podľa dohody)

Základné požiadavky:

• študent/študentka VŠ (alebo absolvent/absolventka do 1 roka od ukončenia VŠ štúdia) v odboroch medzinárodné vzťahy, európske štúdia, politológia prípadne iných, príbuzných odborov
  • minimálna dĺžka stáže sú 3 mesiace
  • na stáž je možné získať finančný príspevok od BSK a financovanie cez grantový program Erasmus+ (záleží od podmienok Vašej vysokej školy)

Náplň práce:

• praktická skúsenosť s každodenným chodom Zastúpenia BSK pri EÚ v Bruseli
  • príprava analytických materiálov a podkladov pre potreby Zastúpenia
  • príprava zápisov z konferencií a seminárov organizovaných Európskou komisiou, Európskym             parlamentom, Európskym výborom regiónov a ďalšími inštitúciami pôsobiacimi v Bruseli
  • podieľanie sa na príprave kultúrnych a propagačných podujatí a aktivít
  • spravovanie webovej stránky kancelárie a sociálnych médií

Čo od Vás očakávame?

• výborná znalosť slovenského jazyka, aktívna znalosť anglického jazyka, znalosť francúzskeho jazyka výhodou
  • záujem o oblasť regionálnej politiky z európskej perspektívy
  • výborné komunikačné a organizačné schopnosti
  • flexibilita, dynamickosť a spoľahlivosť
  • znalosť Microsoft Office

Výhody stáže:

• oboznámenie sa s fungovaním európskych inštitúcií a regionálnej politiky EÚ
  • skúsenosť s organizáciou odborných a kultúrno-spoločenských podujatí
  • možnosť zúčastniť sa konferencií a seminárov k širokému spektru problematík a tém v súvislosti s „policy making“ v EÚ

V prípade záujmu o stáž pošlite svoj životopis a motivačný list v slovenskom a anglickom jazyku najneskôr do 27.11.2022 na e-mailovú adresu: tomas.teleky@region-bsk.sk.

Viac o Zastúpení BSK pri EÚ na https://bratislavskykraj.sk/urad-bsk/zastupenie-bsk-pri-eu-v-bruseli/ alebo na FB https://www.facebook.com/BratislavaRegionBrusselsOffice.