RSS RSS print

Budúcnosť médií na Slovensku

Informácie o udalosti
Hostiteľ:Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov UMB
Dátum a čas začiatku:9. apr. 2018 - 12:15
Dátum a čas konca:9. apr. 2018 - 13:50
Miesto:Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov UMB, P4
Mesto:Banská Bystrica

Dňa 9. apríla 2018 Centrum národov Slovensko organizovalo na pôde Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov prednášku spojenú s diskusiou na tému ,,Budúcnosť médií na Slovensku“. Pozvanie prijal Martin Strižinec, moderátor diskusnej relácie „O 5 minút 12“.

Na úvod prednášky p. Strižinec hovoril o úlohe technológií, ktorú zohrávajú nielen pri zmenách dotýkajúcich sa oblasti médií, ale celej spoločnosti. V dôsledku technologického rozvoja sa svet mení radikálnym tempom, avšak politika často nestačí reagovať na tento pokrok. Vďaka technológiám bude politika čoraz transparentnejšou a zásadne sa mení prostredie, v ktorom pôsobí, ako aj spôsob, ktorým vnímame verejnú činnosť. Svet je presýtený informáciami rôzneho druhu. Stúpa teda potreba overených informácií. Verejnoprávne médiá majú v súčasnosti najdôležitejšiu úlohu od skončenia druhej svetovej vojny, pretože práve oni môžu byť garantom overených informácií.

V súvislosti s  nedávnymi udalosťami na Slovensku hovoril p. Strižinec o zásadnom zlome v spoločnosti. Môžeme hovoriť o novej etape slovenskej žurnalistiky. Budúcnosť médií je v súčasnosti neistá. Zmenili sa však aj očakávania ľudí od politiky a zároveň majú ľudia pocit, že veci verejné sa ich viac týkajú a musia sa o ne zaujímať. P. Strižnec veľmi zaujímavo rozprával nielen o úlohe médií v spoločnosti, ale zároveň aj o tom, ako vyzerá povolanie novinára, čím vyvolal veľký záujem študentov o čom svedčí aj množstvo zaujímavých otázok z publika.

Autor: Petra Čadová

=