Prednáška analytika J&T Banky - Stanislava Pánisa

Hostiteľ:Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov UMB
Dátum a čas začiatku:11. apr. 2018 - 13:50
Dátum a čas konca:11. apr. 2018 - 15:00
Miesto:Fakulta politických vied a medzinárodných vzťahov UMB
Mesto:Banská Bystrica

Centrum národov Slovensko v spolupráci s Fakultou politických vied a medzinárodných vzťahov zorganizovalo dňa 11.4.2018 na pôde FPVaMV diskusiu na tému "FUNGUJÚCA EUROZÓNA SO SÉRIOVÝMI DEVALVOVAČMI". Pozvanie prijal Stanislav Pánis, analytik J&T banky.

V úvode diskusie hosť poukázal na základnú charakteristiku menovej únie, pričom zdôraznil vzájomný fixný kurz členských krajín a nemožnosť jeho devalvácie. Ďalšie minúty boli venované problematike a špecifikám eura. Analytik takisto poznamenal možné príčiny nerovnováhy eurozóny, či nezastaviteľnú stratu konkurencieschopnosti. V neposlednom rade dostali priestor aj zúčastnení a v tejto časti diskusie zazneli zaujímavé otázky zo strany študentov. P. Pánis zhodnotil aj výhody a nevýhody prijatia eura na Slovensku ako jedinej krajiny v rámci V4. Pánovi Pánisovi, aj všetkým študentom ďakujeme za účasť!

Autor: Dominika Dodová