Mladí ľudia v politike - 6. 10.

Počas jeho vysokoškolského života sa podieľal na petícií voči poplatkom za štúdium a pôsobil v senáte. Poukázal na to, aby sa študenti stali súčasťou orgánov na škole, ak teda si chcú presadiť svoje názory pomocou oficiálnych nástrojov. Podstatná otázka na pána Luntera bola, kedy sa má človek začať angažovať v politike. Odpoveď bola jednoznačná a znela: ,, Kedykoľvek, príležitosti sú stále a treba sa vedieť presadiť.“

Je potrebné, aby sa ľudia vedeli viac predať v politickej i spoločenskej sfére. Ku kritike možno tiež pristupovať s rezervou. Konštruktívna kritika nezaškodí, avšak lepšie je skončiť so škatuľkovaním a pozerať sa na veci z inej perspektívy. Ďalšou témou boli aktivity, ktoré Banskobystrický kraj chystá pre mládež. Patrí tam najmä akademický senát na univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a taktiež sa pripravujú rôzne stáže, ktoré by mohli priniesť nové skúsenosti. Politická kultúra na Slovensku nie je v najlepšom stave, nastavenie spoločnosti býva zväčša jednotvárne. Je nutné aby nastali zmeny v systéme a to práve závisí od nás, mladých ľudí, ktorí sa chcú angažovať v politike.

Diskusia s pánom Lunterom bola veľmi motivujúca, nakoľko nás povzbudil a ukázal nám perspektívu, z ktorej je možné všetko.