Prednáška o medzinárodnom humanitárnom práve - 7. 12. 2022

V stredu 7. decembra 2022 prednášal na našej fakulte odborník  na medzinárodné právo doc. JUDr. Jozef Valuch, PhD., ktorý pôsobí na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a v Slovenskej spoločnosti pre medzinárodné právo pri Slovenskej akadémii vied. Témou prednášky bolo medzinárodné humanitárne právo. Doc. Valuch študentom priblížil toto odvetvie medzinárodného práva verejného, najmä jeho ciele, ale aj dôvody a spôsoby porušovania, ktoré doplnil o konkrétne príklady porušovania medzinárodného práva a medzinárodného humanitárneho práva v súvislosti s aktuálnou ruskou agresiou na Ukrajine. Doc. Valuch v závere poukázal na niektoré z oblastí, ktoré predstavujú pre medzinárodné právo v súčasnosti veľké výzvy, spomedzi ktorých študentov najviac zaujala oblasť kybernetického priestoru a kybernetických hrozieb.